10. 05. 2023

Kulturni dan za 2. razred: Ogled Narodne galerije v Ljubljani - Galova skrinja

Na kulturnem dnevu si bodo drugošolci ogledali Narodno galerijo v Ljubljani po pedagoškem programu Galova skrinja.

Kulturni dan bomo izvedli:

• v petek, 12. 5., za 2. b, 2. M in 2. L,
  • v sredo, 17. 5., za 2. a in 2. c.

Učenci bodo igrivo in veččutno raziskovali priljubljene umetnine s škratom Galom in ob pomoči njegove zelene skrinje z dragocenimi nenavadnimi predmeti. Z Galovimi domislicami jim bodo predstavljeni temeljni slikarski motivi. Skupaj bomo razpletali in domišljijsko nadgrajevali na slikah upodobljene zgodbe. Na koncu bodo pokukali še v Galovo sobo. Spodbudili jih bomo k lastnemu ustvarjanju in upodobitvi svoje najljubše ogledane slike.

Zbor učencev bo ob 8.20 pred šolo – pri vhodu v prizidek razredne stopnje. Po šolski malici se bomo ob 8.45 odpeljali v Ljubljano. S seboj lahko od doma prinesejo manjši zdrav prigrizek (npr.: sadje, korenček, oreščki …) in nesladkano pijačo v nahrbtniku. Opremljeni naj bodo z rumeno rutko. Če bodo napovedane padavine, naj imajo tudi dežnik in primerno obutev. Vrnili se bomo predvidoma do 12.55.

Stroški vstopnine in vodenega ogleda (4 €) ter avtobusnega prevoza bodo zaračunani na položnici.

Učiteljice 2. razreda:
Ljudmila Mandelj Šiško, Eva Zaletelj Krajnik, Katjuša Štefančič,
Simona Kokalj in Irena Božič Frelih

Kulturni dan za 2. razred: Ogled Narodne galerije v Ljubljani - Galova skrinja slika 1