31. 08. 2021

Nagovor ravnatelja

Spoštovani starši!

Šolske počitnice so se zaključile. Otroci se vračajo v šolo. To šolsko leto se bo začelo z zavestjo, da je potrebno preprečevati širjenje okužbe z novim korona virusom. Tudi letos so v veljavi ukrepi, ki jih je za šole predvidela Vlada Republike Slovenije. Za osnovne šole je predviden model B. Učenci bodo morali paziti na ohranjanje razdalje, potrebno bo pozorno skrbeti za higieno rok, pouk bo potekal v matičnih učilnicah, učenci so dolžni nositi obrazne maske v vseh skupnih prostorih, le učenci do petega razreda so lahko v matičnih učilnicah brez mask. Šola je pripravila še nekaj ukrepov, ki bodo pomagali k preprečevanju širjenja okužbe. Vsi skupaj upamo, da bo pouk čim dlje potekal v učilnicah.

Vendar pa vseeno mislim, da je potrebno gledati v prihodnost s pozitivno naravnanostjo. Tudi korone in ukrepov bo enkrat konec. Zaželimo otrokom, da bi se igrali, družili, zabavali in tudi učili, spoznavali, razmišljali, gibali, ustvarjali … Kot se spodobi zanje. Naj se sliši smeh, naj sije veselje na otroških obrazih, naj otroci premikajo meje svojih sposobnosti in znanj. Učitelji in ostali strokovni delavci šole bomo vam, staršem in otrokom, stali ob strani preko celega šolskega leta.

Vsem želim veliko uspehov v novem šolskem letu.

V. d. ravnatelja:
Boris Mohorič